Незаконне надання медичних послуг з використанням психотропних речовин

Липень 18, 2019

 

Громадяни, будьте пильними! Не піддавайтесь на шахрайські пропозиції! До Держлікслужби звертаються громадські організації з приводу діяльності Центру психоонкології «ЕКСПИО» у зв’язку із незаконним наданням медичних послуг з використанням психотропних речовин.

Нещодавно було виявлено факт так званої «кетамінової терапії депресії». Шахраї закликають онкохворих пацієнтів долучатися до інноваційних методів лікування депресії, серед яких кетамінова терапія у формі крапельниць, посилаючись на нібито офіційно наданий дозвіл Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Зловмисники зазначають, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, що можна побачити на таких вебсторінках в мережі Інтернет:

https://www.expio.org.ua/

https://www.antirak.org/

https://antidepression.pro/

https://antidepression.pro/ketaminovaja-terapija/  тощо.

Натомість, Держлікслужба не видавала ліцензію Центру психоонкології «ЕКСПИО» на право провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Наголошуємо, що Держлікслужба видає ліцензії на право провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Однак, Держлікслужба не погоджує методи лікування кетаміном, так як і не здійснює контроль за наданням медичних послуг, дотриманням протоколів лікування, у тому числі з використанням психотропних речовин, зокрема кетаміну.

 

Довідково: трапляються випадки застосування такої методики лікування у корисливих і навіть злочинних цілях. Пацієнт, перебуваючи під впливом дії кетаміну, що викликає гіпнотичний стан, може дати конфіденційну інформацію, навіть поставивши особистий підпис під фінансовими документами собі на шкоду.

Насправді кетамін застосовується в якості засобу для наркозу в медицині та ветеринарії, рідше – як знеболюючий засіб (перш за все в екстреній медицині та у пацієнтів з протипоказаннями до застосування опіоїдних і барбітуратних  анальгетиків) та для лікування бронхоспазму. При цьому слід зазначити, що кетамін – це синтетичний наркотик, який впливає на сприйняття дійсності, часу і простору.  Тому застосовувати цей препарат у медичних цілях необхідно тільки за призначенням лікаря.

З метою перевірки ліцензій закладів охорони здоров`я звертайтеся до Міністерства охорони здоров`я України. Водночас зазначаємо, що ліцензійні реєстри на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів знаходяться на сайті Держлікслужби за посиланнями:

з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами –

Будьте уважні, обираючи для себе кваліфікованого лікаря та отримуючи рекомендації і поради, що стосуються вашого здоров’я.

Не мовчіть! Завертайтесь до правоохоронних органів для недопущення  подібних негативних ситуацій. Давайте разом протидіяти шахраям! Розповсюджуйте інформацію!